İletişim Formu

DİLEK, İSTEK VE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN LÜTFEN SAYFA SONUNDAKİ YORUM KUTUCUĞUNU DOLDURUNUZ VE YORUM GÖNDER BUTONUNU TIKLAYINIZ

(Visited 1.089 times, 1 visits today)

6 yorum

 1. Yeni Nüfus Kimliği-Ehliyet Almak İçin Gerekli İşlemler
  Bakanlığa intikal eden bilgilerden “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır.
  Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır.
  Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.
  Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
  1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
  2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
  3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
  4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.

  Online randevu almak için tıklayınız.

 2. Sayin baylar ve bayanlar,
  Almanya’da yasayan türk vatandasiyim ve bana uluslar arasi dogum kayit örnegi gerekiyor. Bana bir örnek gönderebilirseniz, cok sevinirim. Simdiden tesekkür ederim.

  Saygilar ve selamlar
  Sosyale Palmieri (kiz ismi Akdag)

 3. 15 gün önce Ankara il Müdürlüğüne yeşil pasaport başvurusu yaptım. 10 gün içerisinde Ankara Ümitköy Huzurevi 1914 cad No 1 adresime geleceği ifade edilmesine rağmen hala gelmemiştir. Durumumun ne olduğu hakkında bilgi lütfen.

  1. Sayın ziyaretçimiz Yeni pasaportların çip tedarik ve basım süresinden kaynaklı pasaport teslim süreleri belirsizlik göstermektedir.

 4. iyi günle ben özel sebepten dolayı torbalıda yakınımın evinde kaldım.ikametimi torbalı nufüs müdürlüğüne giderek kayıt yaptık.daha sonra eşimin işi dolayısı ile nevşehire taşındık.bana saılsın beyan diyerek ceza geldi.bu cezayı ödedim.fakat itiraz etmek istiyorum.ayrıca ödediğim parayı nufüs müdürlüğü sistemde görmüyormuş.
  BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir