Nüfus Müdürlüğü Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevu Al

Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevu Al, Yeni çipli Kimlik Kartı ile yeni Ehliyeti birleştirme Randevu Alarak kimlik kartına ehliyetinizi yükleyebilir böylece ehliyet taşımak zorunda kalmayabilirsiniz. Nüfus müdürlüğü kimlik ehliyet birleştirme randevu alma. Yeni çipli kimlik kartınız ve yeni tip ehliyetiniz varsa hemen bir randevu alıp nüfus müdürlüğüne giderek kimliğinize sürücü belgenize ait bilgileri yükleyebilirsiniz. Ehliyet Kimlik Birleştirme randevusu ve yapılan işlemler için hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Gerekli belgeler ise yeni tip çipli kimlik kartı ve yeni tip sürücü belgesi ile şahsen başvurabilirsiniz. 

HEMEN NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU AL

 

bağlantısını tıklayarak ardından kişisel bilgilerini girmeli. İl ve ilçe seçimi yaptıktan sonra size uygun bir saati seçebilirsiniz.

Nüfus Müdürlükleri tarafından yeni tip sürücü belgeleri yeni tip kimlik kartlarına yüklenmeye başlandı. Tamamen ücretsiz olarak yapılan ehliyet – kimlik birleştirme işlemleri için tek yapmanız gereken İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü web sayfasından veya ALO199 Nüfus çağrı merkezini arayarak size en yakın nüfus müdürlüğünden randevu almak.

T.C. KİMLİK KARTI’NA SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME RANDEVU ALABİLİR, EHLİYETİNİZİ KİMLİĞİZE YÜKLETEBİLİRSİNİZ.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi)  01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması gerekmektedir.

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME RANDEVUSU NASIL ALINIR?
Ehliyet ve kimlik kartını birleştirmek için randevular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan randevu.nvi.gov.tr internet adresinden, veya ALO 199 çağrı merkezinden alınabiliyor.
İnternetten randevu alan vatandaşlar, randevu sayfasında

EHLİYET KİMLİK BİRLEŞTİRME, RANDEVUSUZ YAPILIYORMU?
İçişleri Bakanlığı NVİ tarafından kimlik ehliyet birleştirme işlemleri randevu ile yapılmaktadır.. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde ehliyetlerin kimlik kartına yüklenmesiyle yeni çipli kimliklere sahip olunacak. Özellikle Covid 19 Pandemi nedeniyle Bakanlık tarafından başlatılan bu uygulama ücretsiz yapılacak fakat randevu alınmadan işlemler gerçekleşmeyecek.

 

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME İŞLEMİ ÜCRETLİ Mİ?
Yeni tip sürücü belgeleri, yeni alınan ehliyetler Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yüklenme işlemleri devam etmektedir.. Bu işlem için, herhangi bir ücret alınmayacak.

KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME İŞLEMLERİ NEZAMANA KADAR SÜRECEK?
Yeni nesil kimlik kartlarına yine yeni nesil sürücü belgelerini yükleme işlemleri için herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken edki nüfus cüzdanınızı yeni kimlik kartıyla değiştirdikten sonra yeni ehliyetinizi almanız veya eski sürücü belgenizi yeni tip sürücü belgesiyle değiştirmek ve nüfustan randevu alıp işleminizi gerçekleştirmek.

EHLİYET VE KİMLİK BİRLEŞTİRME İŞLEMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?
Nüfus randevu portal üzerinden randevu aldıktan sonra randevu aldığınız nüfus müdürlüğüne giderek kimlik kartına ehliyet yükleme işlemini gerçekleştirebilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK) ve sürücü belgenizin (Yeni nesil sürücü belgesi) 01.01.2016 tarihinden sonra alınmış olması ve randevuya geldiğinizde Yeni Tip Sürücü Belgenizi ve yeni tip kimlik kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.  

T.C. KİMLİK KARTI’NA SÜRÜCÜ BELGESİ EKLEME FAYDASI NE?

Cüzdanınızda tek kimlik kartı taşırsınız.

Ehliyet kaybetme derdiniz olmaz.

Ehliyetiniz yıpranmaz

Kontrollerde sorgulamanız kolaylaşır

(Visited 2.963 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir