Nüfus Randevu İptal Etme, NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu İptal

Nüfus Randevu İptal Etme, NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu İptal, NVİ Randevu İptal, Nüfus Müdürlüğü Randevu İptali Nasıl Yapılır? Nüfus Dairesi Randevu İptal. NVİ İnternet Randevusu İptal, NVİ Telefon Randevusu İptal. NVİ e Randevu İptal 2023

Gidemeyeceğin kimlik randevu iptal, ehliyet (sürücü belgesi iptal), pasaport randevu iptal, adres değişikliği randevu iptal ve diğer nüfus işlemleri randevu iptal etmeyi unutma 

NÜFUS RANDEVU iPTAL 

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ALO 199 çağrı merkezini arayarak nüfus müdürlüklerinden aldığınız randevuyu veya https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve telefon numaranızı girerek nüfus müdürlüklerinden randevuyu iptal edebilirsiniz.

Nüfus Randevu İptal, NVİ Randevu İptal, Kimlik, Ehliyet, Pasaport Randevu İptal. Nüfus Randevu nasıl İptal Edilir? NVİ Randevu Nasıl İptal Edilir? Kimlik Randevu Nasıl İptal Edilir? Ehliyet Randevu İptal. Ehliyet Randevusu Nasıl iptal Edilir? Pasaport Randevu İptal. Pasaport Randevusu Nasıl İptal Edilir?

İnternetten randevu.nvi.gov.tr. den aldığım nüfus müdürlüğü randevumu, kimlik randevumu, ehliyet randevumu, pasaport randevumu yine internetten iptal edebilecek miyim?

ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezinden aldığım nüfus müdürlüğü randevumu, Kimlik randevu mu, Ehliyet randevumu ve Pasaport randevusunu Nasıl iptal edebilirim?

NÜFUS RANDEVU İPTALİ İÇİN BİRİNCİ AŞAMA:

ilk olarak internetten https://randevu.nvi.gov.tr/appointment/index URL adresine giriş yaparak randevu durumunuzu sorgulayın. Yani nüfus müdürlüğünden almış olduğunuz randevunun hangi gün ve hangi saatte olduğundan emin olunuz.

RANDEVU DURUM SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu aşamada daha önce aldığınız randevularınızı görüntüleyebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevunuzun sonucunda yapılan başvuru bilgilerinize erişmek için Kimlik Numaranıza sahip olmanız gerekir.

ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezinden arayarak randevu iptali sağlayabilirsiniz.

NÜFUS RANDEVU İPTALİ İÇİN İKİNCİ AŞAMA:

ilk olarak internetten https://randevu.nvi.gov.tr/appointment/index URL adresine giriş yaparak randevu durumunuzu sorgulayın. Yani nüfus müdürlüğünden almış olduğunuz randevunun hangi gün ve hangi saatte olduğundan emin olunuz. sonrasında aşağıdaki linki tıklayarak randevu iptali yapabilirsiniz.

NVİ NÜFUS RANDEVUSU İPTAL İÇİN TIKLAYINIZ

Nüfus NVİ Randevu Nasıl İptal Edilir? İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı il ve ilçe müdürlüklerinden randevu alan vatandaşlar gitmek istemedikleri randevularını nasıl iptal edebilirler? Randevu NVİ İptal, Kimlik Randevu İptali, Ehliyet Randevu İptali, Pasaport Randevu İptali, Nüfus Randevu Silme,

Özellikle Covid 19 pandemisi nedeniyle kovid önlemleri  kapsamında nüfus müdürlüklerinde randevu sınırlaması olduğu için başka vatandaşların hakkını gözetmek için aldığınız randevuya gitmeyecekseniz bir-iki gün önceden iptal edebilirsiniz. NVİ covid 19 pandemi dönemi için randevudan en az yarım saat öncesinde iptal etme şansı vermekt.

NÜFUS RANDEVUSU İPTAL EDİLMEZSE NE OLUR?

 Nüfustan randevu alıp nüfus müdürlüğüne gidemeyeceğiniz takdirde nvi nüfus randevunun iptali gerekmektedir.

Nüfus dairesi randevusu iptal edilmez ise ne olur?

İlk nvi randevusu iptal edilmez ve randevuya gidilmez ise ikinc randevu başka bir güne nvi nüfus randevusu alınabilir. Fakat 2 defa üst üste iptal edilmeyip gidilmediği zaman 1 ay süre boyunca tekrar nvi nüfus müdürlüğü randevusu alamazsınız. Bu nedenle gidilmeyecek nüfus randevuları için birkaç gün önce gerekmektedir.

(Visited 268.242 times, 18 visits today)

16 yorum

  1. Bugün 13:40 ta randevum vardı ehliyet yenileme sistem çöktüğü için saat 5 e kadar bekledim ama sistem gelmedi. Yeni randevu da şu an alamıyorum. İptal etmek istediğim de randevu geçti yazıyor sadece. Yeni randevu almak istediğimde adınıza kayıtlı zaten bir randevunuz var diyor yenisini de alamıyorum çok saçma

    1. Sayın ziyaretçimiz internette yaşadığınız randevu sorunu için alo 199 u arayabilir veya doğrudan nüfus müdürlüğüne başvurabilir randevu sorununuzu anlattığınızda işlemlerinizi yaptırabiliyorsunuz.

  2. Merhabalar . Oğlum için aldığımız pasaport randevusuna gittiğimizde, eşim olmadığı için işlem gerçekleştiremedim. Müsait gününde tekrar randevu almak için sisteme girdiğimde bu güne alınmış randevu bulunmaktadır diyor . İptal etmek için sisteme girdiğim zaman doğum yılını seçemiyorum. Maksimum 2007 tarihi çıkıyor . Oğlum 2020 doğumlu ne telefon ile nede online sistem üzerinden işlem yapamıyorum . Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  3. işim çıktığı için randevuma gidemeyip iptal etdip başka güne aldım. öncekinde parasına ödemiştim tekrar ödemem gerekli mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir