Nüfus Müdürlüğü Yeni Ehliyet Randevu Al

Nüfus Müdürlüğü Yeni Ehliyet Randevu Al, NVİ Nüfus Sürücü Belgesi Randevu Al, Nüfus Müdürlüğü ehliyet başvuru randevusu almak için T.C. Kimlik no yeterli. Online Nüfus Müdürlüğü Sürücü Belgesi Randevu Alma,  işlemi tamamen ücretsiz.

HEMEN RANDEVU AL

NVİ Ehliyet Randevu alma işlemleri 2022 yılında da, yeni ehliyet randevu, ehliyet ve kimlik birleştirme randevu, ehliyet çıkarma randevusu, kayıp ehliyet randevu al, ehliyet yenileme randevu, eski ehliyeti değiştirme randevu işlemlerini kapsamaktadır.

Size en yakın ilçe nüfus müdürlüğünden TC kimlik no ve kişisel bilgilerinizi girerek covid 19 nedeniyle HES kodunuzu yazıp sürücü belgesi randevusu almak için yukarıdaki linki tıklayınız.

Ehliyet başvuru randevunuzu e devlet kapısı üzerinden T.C. kimlik no ve e-devlet şifreniz ile alacaksanız aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Sürücü Belgesi başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ve Sürücü Sağlık Raporu ibraz etmeniz gerekmektedir.

SÜRÜCÜ BELGESİ (EHLİYET) BAŞVURUSU RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Nüfus Müdürlüğüne Sürücü Belgesi başvurusu yapmak için, telefonla veya internetten ehliyet randevu alabilirsiniz.

Yeni Ehliyet Randevu, Eski Ehliyeti değiştirme randevusu, Kayıp Ehliyet Randevusu ve Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevusu Nasıl Alınır?

NVİ RANDEVU ALMA SAYFASINDAN
https://randevu.nvi.gov.tr

E-DEVLET SÜRÜCÜ BELGESİ BAŞVURU SAYFASINDAN
https://www.turkiye.gov.tr/nvi-surucu-belgesi-basvuru-randevusu

NVI Mobil” akıllı telefon uygulamasından.

veya

Telefon İle Ehliyet Randevu İçin

ALO 199 ÇAĞRI MERKEZİ
aranarak randevu alabilirsiniz.

Nüfus müdürlüğü ehliyet randevu telefonu kaç, Ehliyet randevu için HES kodu alma, ehliyet randevu aldıktan sonra ehliyet harcı yatırma. Ehliyet randevu alma 2022

Randevu günü/saatinde ,randevu saatinde 30-20 dakika önce İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek, sıramatikten SIRA NUMARASI alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu alırken veya nüfus müdürlüğünde işlem yaptırırken HES kodunuzun yanınızda olmasını sağlayınız. Covid 19 pandemisi kapsamında nüfus müdürlüklerinde işlem yapılırken HES kodu istenmektedir.

NOT: Sürücü belgesi bilgilerinin, T.C. Kimlik kartına yazdırılması işlemi için de randevu almak gereklidir. Bu durumda her iki belgenin de yeni tip olması gereklidir. Ücret, belge vs gerekmemektedir.

İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerinde yapıla bütün işlemleriniz için randevu NVİ resmi web sayfasından alınacaktır. Başvurunun ilk aşamasında “Başvuru Türü” olarak “Sürücü Belgesi” seçeneğini seçiniz.

Devamında Ad, Soyad, T.C Kimlik No, Doğum tarihi bilgilerini giriniz ve Güvenlik kodunu doğrulayınız.
Açılan ekran üzerinden İL ve İlçe seçmeniz gerekiyor.

İlçe Nüfus Müdürlüklerinden size uygun olanını seçmelisiniz. Bu seçimden sonra en yakın tarihli randevu listelenecektir. Dilerseniz randevuya aile bireylerini de ekleyebilirsiniz(Aile bireyleri ekranda görüntülenecektir).

Kişi ekleme işlemlerinin ardından randevu tarihini ve saatini değiştirebilirsiniz.

Tüm işlemler tamamlandığında beyan ettiğiniz cep telefonu numarasına onay kodu gönderilecek. Bu onay kodunu randevu sistemine girildikten sonra işlem tamamlanacaktır.

Nüfus müdürlüğü sayfası üzerinde ehliyet randevu sorgulama yaparak randevunuzun doğru olduğunu teyit edebilirsiniz. Randevu iptalini de aynı ekran üzerinden yapabilirsiniz. Cep telefonu bilginizi hatasız girmeniz gerekmektedir.

Başvuruda istenilen veya elektronik sistemden kontrol edilmesi gereken belgeler

(1) İLK KAYIT: İlk kayıt işlemlerinde ibraz edilecek ve/veya elektronik ortamda kontrol edilecek bilgiler/belgeler.
a) Kimlik Belgesi
b) Sürücü Sertifikası
c) Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
ç) Sürücü Sağlık Raporu
d) Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı (Aşağıda, güncel ücret listesi ve anlaşmalı bankalar bildirilmiştir.)
e) 1 adet biyometrik fotoğraf
f) Kan grubunu belirtir belge veya sözlü beyanı

(2) SINIF EKLEME: Sürücü belgesine yeni bir sınıf ekleme işlemlerinde ibraz edilecek ve/veya elektronik ortamda kontrol edilecek bilgiler/ belgeler.
a) Kimlik belgesi
b) Sürücü sertifikası
c) Öğrenim belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
ç) Kayıp/Çalıntı değilse mevcut sürücü belgesi
e) Sürücü sağlık raporu
f) Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı (Aşağıda, güncel ücret listesi ve anlaşmalı bankalar bildirilmiştir.)
g) 1 adet biyometrik fotoğraf
ğ) Kan grubunu belirtir belge veya sözlü beyan

(3) YENİLEME VEYA KAYIP: Sürücü belgesinin kayıp/çalıntı, yıpranma, kimlik bilgilerinde değişiklik vb. nedenlerle yenilenmesi işleminde ibraz edilecek ve/veya elektronik ortamda kontrol edilecek bilgiler/belgeler.
a) Kimlik belgesi
b) Kayıp/çalıntı değilse mevcut sürücü belgesi
c) Sürücü sağlık raporu
ç) Sürücü belgesi değerli kâğıt bedeli ve vakıf payı (Aşağıda, güncel ücret listesi ve anlaşmalı bankalar bildirilmiştir.)
d) 1 adet biyometrik fotoğraf
e) Kan grubunu belirtir belge veya sözlü beyan

(4) YABANCI EHLİYET: Dış ülkelerden alınan sürücü belgesi değiştirme işlemlerinde ibraz edilecek ve/veya elektronik ortamda kontrol edilecek bilgiler/belgeler.
a) Yabancı sürücü belgesinin aslı ve renkli fotokopisi
b) Yabancı sürücü belgesinin, noter veya konsolosluk onaylı Türkçe tercümesi
c) Kimlik belgesi
ç) Sürücü sağlık raporu
d) Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı (Aşağıda, güncel ücret listesi ve anlaşmalı bankalar bildirilmiştir.)
e) 1 adet biyometrik fotoğraf
f) Kan grubunu belirtir belge veya sözlü beyan
g) Öğrenim belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi

ÜCRETİN YATIRILMASI
Sürücü belgesi (ehliyet) başvurusu için,
Anlaşmalı bankalara veya
PTT’ye
gerekli ücretin yatırılması gerekmektedir.

(Visited 20.515 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir