Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu Al

Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu Al. Unutmayın ! NVİ Pasaport Randevu Alma sayfasından Yeşil pasaport için il nüfus müdürlüğünden umumi pasaport için ilçe nüfus müdürlüğünden randevu alacaksınız. Nüfus Dairesi Pasaport Randevu alma işlemleri internetten online olarak nvi randevu al sayfasından, e*devlet üzerinden veya Alo 199 nolu telefondan yapılabilir. Pasaport uzanma, yeni pasaport alma, veya kayıp pasaport randevusunu çok çok erken alın. Pasaport basım ve tesliminde yaşanan uzamalar sizin yurt dışı çıkışınızı engelleyebilir.  

HEMEN NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT RANDEVU AL

Yeni Pasaport randevu alma, Pasaport değiştirme randevu alma, pasaport süre uzatım randevusu alma. Kayıp Pasaport randevusu nasıl alınır? Nüfus müdürlüğü pasaport randevusu aldıktan sonra pasaport ücreti nereye yatırılır? kaç para yatırılır? gerekli belgeler nelerdir yazımızın devamında

E-devleti aktif kullanan vatandaşlar nüfus müdürlüğü pasaport randevusunu e*devlet üzerinden de alabilir sorun değil ikisi de aynı sisteme bağlı randevu veriyor. Şahsen nüfus dairesine gidip randevusuz pasaport işlemi yapmakta bir seçenek ancak sıra olur mu iş çok uzar mı o şansınıza kalmış artık.

Umumi Pasaport Randevusu Alma, Yeşil Pasaport Randevusu Alma, Gri Pasaport Randevusu Alma.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet adresi üzerinden veya e devlet şifresi ile resmi web adresinden e devlet kapısından ya da Çağrı Merkezinden Alo 199  randevu alınarak veya randevusuz olarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.

NVİ RANDEVU ALMA SAYFASINDAN
https://randevu.nvi.gov.tr

E-DEVLET PASAPORT BAŞVURU SAYFASINDAN
https://www.turkiye.gov.tr/nvi-pasaport-basvuru-randevusu

NVI Mobil” akıllı telefon uygulamasından.

veya

Telefon İle Pasaport Randevu İçin

ALO 199 ÇAĞRI MERKEZİ
aranarak randevu alabilirsiniz.

NVİ Pasaport Randevu Alma “Hususi Damgalı Pasaport Randevu Al” ve “Hizmet Damgalı Pasaport Randevu Al ” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerince, “Umuma Mahsus Pasaport Randevu Al ” ve  “Sürücü Belgesi”  başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince alınacaktır.


Bu itibarla; 
1- Pasaport randevu için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web adresinden giriş yapabilirsiniz.

2- Ayrıca hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişim sağlanabilecektir.

PASAPORT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yeni düzenleme ile birlikte nüfus müdürlükleri PASAPORT başvurularını kabul etmektedir. Bordo pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşlar, ilçe nüfus müdürlüklerine  başvuruda bulunarak işlemlerini yapabilirler. 

Başvurusu tamamlanan pasaportlar Ankara Tanzim Merkezinde düzenlendikten sonra 3 – 10 gün içinde PTT Kargo  ile ilgilisine veya yetkili kıldığı kişiye teslim edilir. Yeşil pasaport veya Gri hizmet pasaportu için başvurular il nüfus müdürlüklerine yapılır.

PASAPORT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

 1. Kimlik kanıtlamaya yarayan;  geçerli nüfus cüzdanı, pasaport, geçici kimlik belgesi, 
 2. Harç ve cüzdan bedeli makbuzu
 3. 1 adet biyometrik fotoğraf
 4. Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
 5. 18 yaşını doldurmayan veya kısıtlılar için muvafakat belgesi
 6. Varsa eski pasaport

Pasaport harç ücretleri, sizin pasaport sürenizin ne kadar uzun olmasını istediğiniz ile alakalı olarak değişiklik göstermektedir. En düşük 6 ay süreli, en yüksek ise 10 yıllık pasaport alınabilmektedir. 2022 yılı için belirlenen yeni harç bedelleri şu şekildedir:

güncel ücretler için tıklayınız

 • 6 Aylık                                                 :    00.00 TL
 • 1 Yıl için                                              :    000.00 TL
 • 2 Yıl için                                              :   000.00 TL
 • 3 Yıl için                                              :    000.00 TL                          
 • 4-10 Yıl için                                         :    000.00 TL
 • Pasaport Defter Bedeli                         :    000.00 TL

Önemli Not: 25 yaş altında olup onaylı öğrenci belgesi ile öğrenciliğini belgeleyen kişilerin pasaport cüzdan bedeli ödemeleri zorunlu iken, bu kişiler pasaport harç bedeli ödemezler. 

(Visited 18.648 times, 7 visits today)

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir