Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Randevu Al

Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Yeni T. C. Kimlik Kartı değiştirme Randevu, Eski nüfus cüzdanını yenileme Randevu NVİ, Kayıp nedeniyle Yeni Kimlik Kartı Başvuru Randevu NVİ, Kimlik fotoğraf Değiştirme Randevusu Al, Kırılmış olan Kimlik  Kartını yenileme randevu al, Yeni doğan kimlik başvuru randevu,  Kimlik ehliyet birleştirme randevusu al ve nüfus dairesinde sıra beklemeden işlemini yap.

HEMEN KİMLİK RANDEVU AL

Yeni Kimlik Kartı Randevu, Eski Nüfus Cüzdanını değiştirme randevusu, Kayıp Kimlik Randevusu aldıktan sonra kimlik kartı ücretini yatırıp gerekli belgeleri yanınıza alarak nüfus dairesine gidebilirsiniz. GÜNCEL KİMLİK KARTI ÜCRETLERİ

Kimlik işlemleri ilçe nüfus müdürlüğünde yapılmaktadır. O nedenle size en yakın ilçe nüfus müdürlüğünden randevu alabilirsiniz. Nüfus Cüzdanı değiştirmede henüz son tarih belli değil ancak yıl sonu nüfus müdürlüklerinde yoğunluk olduğu için hemen randevu al ve eski nüfus cüzdanını değiştir.

İstersen randevunu e-devlet şifrenle internetten alabilirsin fark etmek ikisi de aynı işlem için aynı yerden randevu verir. randevu saatleri genellikle 08.30 – 17.00 arası olup cumartesi pazar için randevu verilmez.

 

Yeni Kimlik Kartı Randevu, Eski Nüfus Cüzdanını değiştirme randevusu, Kimlik Değiştirme Randevusu, Kayıp Kimlik Kartı Randevusu ve Kimlik Ehliyet Birleştirme Randevusu Nasıl Alınır?

NVİ RANDEVU ALMA SAYFASINDAN
https://randevu.nvi.gov.tr

E-DEVLET KİMLİK KARTI BAŞVURU SAYFASINDAN
https://www.turkiye.gov.tr/nvi-tc-kimlik-karti-basvuru-randevusu

veya

Telefon İle Kimlik Randevu İçin

ALO 199 ÇAĞRI MERKEZİ
aranarak randevu alabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüğü Kimlik Değişim Randevusu alma,NVİ yeni kimlik kartı başvuru randevusu al, yeni kimlik kartı randevu nvi gov tr, Nüfus Kimlik Randevu Sistemi, kimlik randevusu alma portalı, kimlik çıkartmak için randevu al ve kimlik değiştirme randevu alma, yeni doğan kimlik randevu ile kayıp kimlik kartı randevu alma işlemlerinizi bu portal aracılığı ile yapabilirsiniz.

 

YENİ KİMLİK RANDEVUSU ALMAK İÇİN NE GEREKİYOR?
Yeni Kimlik Kartı çıkarmak yada eski nüfus cüzdanını değiştirmek için gerekli belgeler
1- Yeni kimlik alabilmek için internetten yada 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak, (Her Yıl Değişir)
4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir
İnternetten yeni kimlik randevusu almak için gerekli bazı bilgiler bulunuyor.
Bu bilgiler: Adınız, Soyadınız, T. C. Kimlik Numaranız, Doğum Tarihiniz (Gün Ay Yıl şeklinde) ve telefon numaranızdır. 

KİMLİK YENİLEME RANDEVUSU KAÇ GÜN SONRAYA VERİLİR?
Yeni Kimlik Kartı randevusu alacağınız nüfus müdürlüğünün işlem yoğunluğuna göre randevular ertesi güne alınabildiği gibi birkaç güne de sarkabilir.

Eğer işiniz acele ise işlem yapmak istediğiniz nüfus müdüründe randevular birkaç gün sonraya veriliyorsa en yakın başka bir nüfus müdürlüğünün randevu durumunu da sorgulayıp işlemlerinizi başka bir nüfus müdürlüğünden de yapabilirsiniz.

Eski Nüfus Cüzdanı Ne Zamana Kadar Geçerli?
İç işleri Bakanlığna sorulan sorular ve bakanlığın resmi cevaplarından edinilen bilgiye göre “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır.
Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.

Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir

(Visited 64.190 times, 4 visits today)

9 yorum

  1. Göçmen mesajı türkiye’deyim 12 yıldan beri suriyeliyim sizden yardım destek istiyorum sonra ben askerler versin Türkiye’ye sıkıldım ne bir vatandaşlık alabildim neden dışarı atabildiğine gitmek istiyorum seninle Avrupa ligi’ne gitmek 3 çocuk resimden belli deste geldim istiyorum dışarı alıp düğüne gitmek için yardımcı ol 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir