Nüfus Müdürlüğü Randevu Al

Nüfus Müdürlüğü Randevu Al, Online NVİ Randevu Al, randevu nvi gov tr Randevu sistemi Nüfus Dairesi randevu al, yeni nüfus randevu alma, nüfus randevu sorgulama,  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü nvi randevu al sayfasından; Nüfus Cüzdanı Randevu Al, Kimlik Kartı RANDEVU AL, Sürücü Belgesi (ehliyet) RANDEVU AL, Pasaport RANDEVU AL, Adres Kayıt (ikametgah değişikliği)  RANDEVU AL, Yeni Doğum RANDEVU AL. Diğer nüfus işleri için randevu al. Ayrıca alo 199 nüfus telefon no ile de nvi randevu alınabilir.

 

HEMEN NÜFUS RANDEVU AL 2023

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri randevusuz başvuru kabul etmemektedir. Nüfus işlemlerinizi yukarıdaki linki tıklayarak NVİ RANDEVU AL resmi web sayfasında yapabilirsiniz ve gitmeyeceğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz.

Nüfus randevu ücretini (kimlik kartı ücreti, ehliyet ücreti, pasaport ücreti) yatırmayı unutmayınız.

Nüfus Müdürlüğü kimlik kartı için gerekli belgeler, pasaport için gerekli belgeler, ehliyet için gerekli belgeler, adres değişikliği için gerekli belgeler yanınızda olsun.

Nüfus Dairesi randevuları için randevu.nvi.gov.tr adresinden giriş yapabilir veya nüfus randevu tel Alo 199 arayabilirsiniz. Adres Randevu NVİ, İkametgah değişikliği randevu, Adres değişikliği internetten bildirim. NVİ nüfus adres değişikliği randevu alma, nvi nüfus müdürlüğü Kimlik Kartı işlemleri, sürücü belgesi (ehliyet işlemleri), Pasaport işlemleri, için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ RANDEVU AL sayfasından işlem yapılabilir.

NVİ Nedir?

NVİ açılımıNüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü” demektir. NVİ il ve ilçe nüfus müdürlükleri aracılığıyla adres işlemleri, pasaport, sürücü belgesi  ve kimlik kartları  vermektedir.

İlçe Nüfus Müdürlükleri de ilçelerde Kaymakamlığa, İlde İl Nüfus Müdürlüğüne, İl Nüfus Müdürlükleri NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü)’ne, NVİ (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) İç İşleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

NVİ Nüfus Müdürlüğü randevu telefonu ALO 199 aranarak telefon ile nüfus müdürlüğü randevu alarak da işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

Randevu alma İşlemleriniz randevu nvi gov tr adresinden nvi resmi web sayfasında gerçekleşecek olup sayfamızda bulunan yukarıdaki linki tıklayarak NVİ Genel Müdürlüğü internetten online randevu alma uygulamasına ulaşabilirsiniz.

 

 

Nüfus Müdürlüğü Adres Randevu, Nüfus Müdürlüğü Ehliyet-Kimlik Birleştirme Randevu, Nüfus Müdürlüğü Yeni Doğan Kayıt Randevu, Nüfus Müdürlüğü Vatandaşlık İşleri Randevu ve Nüfus Müdürlüğü diğer işlemleri için randevu alma esnasında ve nüfus randevu işlemleri sırasında kendiniz ve aile bireyleriniz için randevu alabilirsiniz.

 

Nüfus Müdürlüğü randevu Saatleri Kaç? Nüfus Müdürlükleri kaçta açılır? Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri Kaç?

Normalde nüfus müdürlüklerinin çalışma saatleri valilikler tarafından düzenlenir. 08:00-17:00 veya 08:30-17:30 arası hizmet verir.

 

NVİ Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma işlemi ücretli mi?

İnternetten online olarak alacağınız Nüfus Müdürlüğü randevu işleminizden hiç biri ücretli değildir.

Telefon ile nüfus müdürlüğü randevusu alan vatandaşlarımız ise kullandıkları telefondan, normal yurt içi arama yapar gibi tarifeleri neyse o kadar ücret öder.

Yani Turkcell hatlı veya Wodafone hatlı bir vatandaşımızın kullandığı telefon tarifesinde üç rakamlı kısa numaraları aradığında dakikada kaç tl gidiyorsa ALO 199 arandığında tarifeye bağlı dakika ücreti size yansıyacaktır.

Bazı okuyucularımız ALO 199 uzun süre hatta beklettiği çağrı merkezi hemen cevap vermediği için cep telefonlarının paketlerindeki konuşma dakikalarının hızlı bittiğini şikayet konusu etmektedir. bu nedenle tamamen ücretsiz olan internetten nüfus müdürlüğü randevu almak daha uygun olacaktır.

Nüfus Müdürlüğü randevusu alırken kayıtlı olduğumuz nüfus müdürlüğünden mi randevu almak gerekiyor?

Nüfus Müdürlüklerinde yapacağınız işlemler için kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğünden randevu almak zorunda değilsiniz. Oturduğunuz yerdeki veya oturduğunuz yere en yakın yerdeki nüfus müdürlüğünden randevu alabilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünden randevu alırken yapacağınız işlemin randevu alacağınız nüfus müdürlüğünde yapılıp yapılmadığından emin olunuz.

Özellikle pasaport işlemlerinde bazı pasaport türleri her nüfus müdürlüğünde yapılmadığı için yapacağınız işlemi seçerek nüfus müdürlüğü arar ve randevu alınması uygunsa randevu almanız önemli olacaktır.

Nüfus Müdürlüğüne internetten randevu aldım, yapmam gereken başka bir işlem var mı?

Nüfus müdürlüklerinde yapacağınız işlem için internetten randevu aldınız, veya telefon ile nüfus müdürlüğü randevusu aldınız.

Bundan sonra tek yapmanız gereken yapacağınız işlem ne ise onunla ilgili gerekli belgeleri hazırlamak, işlemle ilgi harç parası, kart parası, defter parası gibi ücretler var ise bunların ücretlerini bankalara veya vergi dairesine yatırmak ve sonrada randevu saatinden 15-20 dakika önce nüfus müdürlüğünde bulunup işlem sırası için tekrar sıramatikten numara almanız gerekmektedir.

İnternetten nüfus müdürlüğüne randevu aldım ama gidemeyeceğim ne yapmam gerek?

NVİ Nüfus Müdürlüğü işlem randevusu aldınız ancak gidemeyeceksiniz. Bu durumda internetten veya ALO 199’u arayarak gidemeyeceğiniz randevuyu iptal etmeyi unutmayınız.

 

 

(Visited 78.470 times, 1 visits today)

15 yorum

 1. Teşekkürler
  Nüfus Müdürlüğü Randevu alma konusunda birçok siteden araştırma yaptım. En doğru ve güncel bilgiler sizi nvi nüfus Müdürlüğü Randevu alma sayfasında

  1. Değerli ziyaretçimiz,
   Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma sayfamızı ziyaret edip NVİ randevu işlemleri hakkında bilgi aldığınız için mutlu olduk. Sizin için NVİ randevu al uygulamasını takip edip bilgilerimizi güncel tutuyoruz.

 2. Kimlik kayıp olduğu için nüfus randevu almak için 199 u aradım iki saattir uğraşıyorum düşmüyor. Nüfus randevu telefonu bozuk mu? Yarın doğrudan nüfus müdürlüğüne gitsem kayıp kimliğim için işle yaparlar mı? 199 nüfus randevu telefonu neden çalışmıyor?

  1. Sayın Ziyaretçimiz,
   Gelecek ücret artışından etkilenmek istemeyen vatandaşlarımızın eski nüfus cüzdanını değiştirmek, eski ehliyetini değiştirmek ve pasaport süresi uzatmak için nüfus randevu taleplerinin yoğunluğundan dolayı ALO 199’a bir an ulaşamamış olabilirsiniz. Bir süre sonra tekrar deneyebilir veya nüfus müdürlüğüne randevu almak için internetten NVİ randevu al uygulaması yada e-devlet kimlik kartı başvuru randevu al uygulamasından da istediğiniz nüfus müdürlüğüne randevu alabilirsiniz.

 3. Nüfus Müdürlüğü Randevu %100 Dolu Ne Demek?
  http://www.randevu.nvi.gov.tr adresinden nüfus dairesine randevu alamıyorum. İnternetten nüfus müdürlüğüne pasaport almak için nüfus randevu sistemine giriş yaptığım her seferinde %100 dolu gün içinde tekrar deneyiniz diyor. Gün içinde tekrar deniyorum yine aynı. Bir arkadaşım turkiye.gov.tr pasaport randevu linkinden randevusunu alabilmiş be onu da denedim yine aynı cevap.
  Komşum nüfus dairesinde nüfus memuru ona sordum randevusuz nüfus daireleri pasaport verir mi diye. Benimki yeşil pasaport olduğu için Isparta İl Nüfus Müdürlüğünden alacakmışım. Covid 19 salgını nedeniyle randevusus nüfus işlemi yapmazlar sen internetten nüfus genel müdürlüğünün randevu web sayfasından veya e devlet pasaport randevu uygulamasından almaya çalış olmazsa 199 nolu telefonu arrasan oradanda nüfus il müdürlüğüne randevu verirler dedi. Sabaha kadar hepsini denedim yine dolu yine dolu. yeni nüfus randevu kaçta verilmeye başlıyor? kaçta alabilirim? Lütfen yardım

 4. Nüfus Müdürlüğü e randevu hizmeti online işlemlerden nüfus sır numarası almak, nüfus dairesi randevulu işlemler listesinin en çok kullanılan nvi nüfus randevu alma, nüfus müdürlüğü kimlik randevu alma, nüfus müdürlüğü adres randevu alma, nüfus müdürlüğü ehliyet randevu alma, nüfus müdürlüğü pasaport randevu alma, nvi vatandaşlık işleri randevu, nüfus müdürlüğü evlenme işleri randevu, nüfus müdürlüğü boşanma işleri randevu, ehliyet kimlik birleştirme randevu, kayıp işleri randevu vs. vs. bu kadar hizmeti yerine getirmek nüfus müdürlükleri için çokta kolay değil bu nedenle talep yoğun olduğu bu günlerde bazı nüfus müdürlükleri yeterli personel ve alt yapı olmadığı için kapasiteyi artırmada zorlandı ama yine de bu kadar yoğun iş yüküne rağmen birçok ilde nüfus randevu işlemleri çözüldü vatandaş randevu alabilmektedir.

 5. Bugün yeni nüfus randevu aldığımda ne zamana kadar nüfus randevu iptali yapabilirim. Nufüs randevu iptal için nvi nüfus randevu sayfasından mı giriş yapacağım e -devletten aldığım nüfus randevumu nasıl iptal edeceğim* Telefonla aldığım nüfus randevusunu telefonla iptal edebilirimiyim.

  1. Sayın Ziyaretçimiz Nüfus randevu iptali NVİ GEnel Müdürlüğünün nvi randevu al sayfasından internetten veya alo 199 nüfus randevu telefonundan son 30 dakikaya kadar yapabilirsiniz

 6. Pasaport alırken sağlık raporu gerekli mi?
  Nüfus randevu aldım yeşil pasaportumun süresini uzatacağım gerekli belgelerinde yok ama bir arkadaşım covid 19 salgını nedeniyle pasaport yenilemede sağlık raporu istiyorlar dedi bu konuda yardımcı olurmusunuz.

  1. Değerli Ziyaretçimiz,
   Yeşil Pasaportunuzun süresini uzatmak veya yenisini almak için internetten NVİ Nüfus Randevu alabilir veya e-devletten pasaport başvuru randevu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra aşağıdaki belgeleri hazır etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler arasında sağlık raporu sadece özürlü vatandaşlar için istenmektedir. Selam ve Saygılar
   T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi,

   • Son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

   • Çalışan kamu görevlileri, ihracatçılar ve avukatlar için hususi damgalı pasaport talep formu,

   • “Emeklilik veya çekilme nedenleri ile görevinden ayrılanlar için bir defaya mahsus kadro durumunu gösterir elektronik veya ıslak imzalı resmi yazı (Bu belgeyi kişiler son görev yaptıkları kurumlarından almaları gerekmektedir.)”

   • Birinci derece kadro ile emekliliğe hak kazanmış olan belediye başkanları için; Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığından alınan durumlarını gösterir resmi yazı,

   • Yasal temsilcilerin başvuru merkezinde hazır bulunmamaları halinde; kısıtlı veya ergin olmayan kişiler için muvafakatname,

   • Ebeveynlerinin hakkından dolayı hususi damgalı pasaport alacak çocuklar için; “Öğrenci Belgesi” (Sistemde öğrencilik durumunun doğrulanması halinde belge talep edilmeyecektir. Ayrıca ergin olmayan çocukların öğrenci olmamaları halinde 18 yaşına kadar hususi damgalı pasaport verilir.)

   • Ebeveynlerinin hakkından dolayı hususi damgalı pasaport alacak engelli ergin çocuklar için “Sağlık Kurulu Raporu”

   • Eski pasaport (Daha önceden alınmış ve iptali yapılmamış pasaportların başvuruda getirilmesi gerekmektedir.)

   • Başvuru öncesinde pasaport defter bedelinin ödenmesi (Ödeme bilgileri sistem üzerinden görüntülendiğinden başvuru esnasında ayrıca makbuz/dekont talep edilmemektedir. Hususi damgalı pasaportlar harçtan muaftır.)

 7. Ehliyet belgemi 2021 de aldım. 2022 13 Ocağa Nüfus Randevu alıp ehliyetimi almak istiyorum ben hangi yılın ücretini öderim

  1. Nüfus Müdürlüğü NVİ sürücü belgesi randevu alabilirsiniz. e-Devlet şifreniz ile e-Devlet Sürücü belgesi başvuru randevu da alınabilir.
   13Ocak 2022 günü yeni ehliyet randevu alacaksınız. Büyük bir ihtimalle online nüfus randevu konusunda ne yapacağınızı biliyorsunuzdur.
   Belki yeni sürücü belgesi harç, defter bedeli ve vakıf ücretini yatırmamışınızdır henüz. Belki de 2021 tarihli belgenizi aldığınızda 2021 yılı ücretini yatırmış olabilirsiniz. Bilindiği gibi 03.01.2022 tarihi itibaren nüfus müdürlüğünde yapacağınız işlemler için 2022 yılı ücreti geçerlidir. Bunu bilen bazı vatandaşlar yılın son günü yeni sürücü belgesini aldılar.
   Eğer siz de yeni ehliyet alacaksanız o zaman size en yakın nüfus müdürlüğüne başvurabilirsiniz.
   Sonuç olarak, NVİ Nüfus Sürücü Belgesi Randevu aldığınız zaman yeni ehliyet başvurusunda bulunmuş olacaksınız.  Yeni sürücü belgesi için 2022 yılı ücreti ödenebilir. Zaten siz ödeme yaparken seçenekleri tıkladığınızda ücret 2022 yılı ücreti olarak karşınıza gelebilir.

 8. Nüfus Randevu, nvi randevu al, nüfus müdürlüğü işlemleri online randevu sistemi ile e devletten nüfus dairesine randevu almak aynı mı?
  nvi nüfus müdürlüğü randevu sistemine giriş yapmak ve e randevu almak için şifre ve sisteme kayıt gereklimi.
  Nvi randevumu kontrol için sorgulayabilir yada nvi randevu iptali yapabilir miyim.
  Sitenizden çok yararlı bilgiler edindim ve nüfus randevu sistemini kolay kullanmaya başladım yukarıda belirttiğim randevu alma konularında da bilgi verirseniz memnun olurum

  1. Kimlik Kartı işlemleri, sürücü belgesi (ehliyet işlemleri), Pasaport işlemleri ve adres değişikliği işlemleriniz için nvi randevu al sisteminden ilçe nüfus müdürlüğünden randevu alınabildiği gibi e-devlet şifreniz ile e devlet kimlik kartı başvuru, sürücü belgesi başvuru, pasaport başvuru randevularınızı alabilirsiniz. Ayrıca adres değişikliğinizi e*devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
   İnternetten online nüfus randevu alamayan ziyaretçilerimiz ALO 199 Telefon ile randevu sistemini kullanarak randevu alabilirler. Bütün sistemler nvi nüfus müdürlüğü randevu alma sistemine bağlı olarak çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir