Afyon Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü NVİ Randevu Alma,

Afyon Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü NVİ Randevu Alma, Afyon Merkez Nüfus Dairesi online randevu işlemleri. Bu Makalemizde Yeşilyurt Nüfus Müdürlüğü Randevu İşlemleri hakkında güncel bilgileri bulabilirsiniz.

1- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE NASIL RANDEVU ALINIR?
2- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ KİMLİK RANDEVU
3- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ EHLİYET (SÜRÜCÜ BELGESİ) RANDEVU
4- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ UMUMİ PASAPORT RANDEVU
5- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ADRES DEĞİŞKLİĞİ RANDEVU
6- AFYON MERKEZ İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU SORGULAMA VE İPTAL
7- AFYON MERKEZ İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ ÜCRET ÖDEME İŞLEMLERİ

1- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE NASIL RANDEVU ALINIR?

İlçe Nüfus Müdürlüğünden online e randevu sırası almak için “Alo 199 çağrı merkezi, IVR ve sesli yanıt sisteminin yanı sıra, randevu.nvi.gov.tr, e-Devlet ve NVI mobil” yöntemlerinden birini kullanarak e randevu alınabilmektedir.

2- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ KİMLİK RANDEVU

NVİ tarafından yapılan açıklamalardan “mevcut nüfus cüzdanı”nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak net bir tarih yoktur. Kimlik kartlarının yenilenme işlemlerinin 2023 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi veya internetten  randevu.nvi.gov.tr, adresinden nvi kimlik randevu veya  e-Devlet Kimlik Başvuru Randevusu alınabilmektedir. gerekmektedir.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.

3- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ EHLİYET (SÜRÜCÜ BELGESİ) RANDEVU

Yeni ehliyet alabilmek için 199’nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi veya internetten  randevu.nvi.gov.tr, adresinden nvi ehliyet randevu veya  e-Devlet Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu alınabilmektedir. gerekmektedir.

Gerekli belgeler:
 1. Kimlik belgesi
 2. Kayıp çalıntı değilse mevcut sürücü belgesi
 3. Sürücü sağlık raporu
 4. Harç bedeli ve vakıf payının müracaattan önce ödenmesi
 5. Biyometrik fotoğraf (1 adet)
 6. Kan grubunun belgelenmesi veya sözlü beyan ile bildirilmesi

4- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ UMUMİ PASAPORT RANDEVU

Yeni pasaport alabilmek için 199’nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi veya internetten  randevu.nvi.gov.tr, adresinden nvi pasaport randevu veya  e-Devlet Pasaport Başvuru Randevusu alınabilmektedir. gerekmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo)  Pasaport belgesi alacak kişinin bizzat müracaat etmesi; ergin olmayanlar veya kısıtlılar için veli, vasi veya kayyum kararı ve muvafakat belgesi ve başvuru sırasında ibraz edilmesi gereken diğer belgelerin hazır edilmesi gerekmektedir.

Gerekli belgeler:
 • Kimlik kartı veya geçici kimlik belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport için gerekebiliyor)
 • Daha önce alınmış, iptal İşlemi uygulanmamış geçerli/ geçersiz pasaportlar
 • Harç bedeli ödendi makbuzu ve değerli kağıt bedeli
Yedi yaşını tamamlamış her bireyden parmak izi alınmaktadır.

5- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ADRES DEĞİŞKLİĞİ RANDEVU

Yeni adres kayıt veya adres değişikliği randevusu alabilmek için 199’nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi veya internetten  randevu.nvi.gov.tr, adresinden nvi adres değişikliği randevu alabilir veya  e-Devlet Adres Değişikliği Başvurusunda bulunabilirsiniz.. gerekmektedir.

6- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU SORGULAMA VE İPTAL

 Nüfus Randevum alınmış mı, Nüfus randevum ne durumda, Ehliyet Randevum alınmış mı, Ehliyet randevum ne durumda, Kimlik Kartı Randevum alınmış mı, Kimlik Kartı randevum ne durumda, Pasaport Randevum alınmış mı, Pasaport randevum ne durumda, NVİ Nüfus randevu durumu görüntüleme sayfasında veya ALO 199 NÜFUS ÇAĞRI MERKEZİNDEN sorgulayabilir ve iptal edebilirsiniz.

7- AFYON MERKEZ İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ÜCRET ÖDEME İŞLEMLERİ

TCKK, Pasaport ve Sürücü Belgesi Ödemeleri Anlaşmalı bankaların ödeme noktalarına giderek veya Gelir İdaresi Başkanlığı TCKK bedeli, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kağıt ve harç bedellerini https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.

 

(Visited 53 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir