e Devlet’ten İkametgah Belgesi Alma

İkametgah Belgesi Alma e-Devlet.  e-Devlet Adres Kayıt Belgesi alma. Yerleşim yeri belgesi alma. İkametgah (İlmuhaberi) Belgesi Nasıl Alınır? İkametgah Belgesi Örneği. İkametgah Belgesi Muhtarlıktan mı Alınır? İkametgah Belgesi Örneği. e-Devlet İkametgah Belgesi Sorgulama.

e-DEVLET İKAMETGAH BELGESİ ALMA

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama İşlemlerini e-Devlet üzerinden yapabilir ve ikametgah (ilmuhaberi) belgesi oluşturabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki yerleşim yeri ve diğer adres bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Bir takvim günü içerisinde en fazla 1 (bir) adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.

Oluşturulan belgenin ne için kullanılacağı bilgisi önemlidir. Sorgulama yapmadan önce “Belgenin Kullanım” alanının seçiminde ve amaca göre düzenlenmesi gerekli alanların veri girişinde dikkatli olmalısınız.

Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.

Oluşturduğunuz “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres” Belgesi sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne veya Alo199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezine başvurunuz.

Oluşturulan “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres” Belgesi geçerlilik süresi buyunca evrak olarak doğrulanabilecektir. Geçerlilik süresi dolan “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres” Belgeleri sistemlerimizden silinecektir.

Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi’ni (ikametgah) kendiniz ve sizinle aynı konutta ikamet eden eşiniz ve henüz ergin olmayan çocuklarınız için de alabilirsiniz. Bu kişiler haricinde olanlar için belge üretilmemektedir.

(Visited 63 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir