Gümüşhane İl Nüfus Müdürlüğü NVİ Randevu Alınabilir

Gümüşhane İl Nüfus Müdürlüğü NVİ Randevu Alınabilir. Gümüşhane İl Nüfus Müdürlüğü Randevu Alınabilen İşlemler. Gümüşhane Nüfus  Müdürlüğü Yeşil Pasaport Randevu. Gümüşhane Nüfus  Müdürlüğü Online NVİ Randevu alabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınarak veya randevusuz olarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için Gümüşhane İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden, umuma mahsus pasaportlar, adres değişikliği, kimlik kartı işlemleri ve sürücü belgesi işlemleriniz  için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

Gümüşhane Nüfus Müdürlüğü, Yeni Nüfus Kimliği – Ehliyet Almak İçin Gerekli İşlemler, Umumi Pasaport veren ilçeler.

Bakanlığa intikal eden bilgilerden “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.
Gümüşhane İlinde yapacağınız: Adres değişikliği, Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi ve Umumi Pasaport işlemleriniz için Gümüşhane İl Müdürlüğüne bağlı; başta Merkez İlçe olmak üzere,  KELKİT, KÖSE, KÜRTÜN, MERKEZ, ŞİRAN, TORUL İlçe nüfus müdürlüklerinden randevu almanız gerekmektedir.
Online randevu almak için tıklayınız.
(Visited 19 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir