İnternetten NVİ Randevu, Online Nüfus Randevu Al.

İnternetten NVİ Randevu, Online Nüfus Randevu Al. Nüfus dairesi randevu internet, nvi randevu al, şifresiz nüfus randevu al, nüfus randevu kimlik, nüfus randevu ehliyet, nüfus randevu adres, nüfus randevu pasaport ve diğer nüfus işlemleri internetten nasıl alınır?

Nüfus Müdürlüğü e randevu işlemlerinizi NVİ Genel Müdürlüğü randevu.nvi.gov.tr sayfasından kurumun resmi internet sayfasından nüfus randevu yani randevu nvi almak için aşağıdaki linki tıklayınız.

NÜFUS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Nüfus Müdürlüğü randevularımızı neden randevu nvi al’dan alıyoruz. Bir kere Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfası olduğu için güvenli ve anlaşılır.

İnternetten nüfus randevusu almak tamamen ücretsiz

İnternetten nüfus randevusu almanın bir diğer güzel yönü görerek istediğiniz tarih ve saati seçme şansınız var.

Sitemizden nüfus randevusu almak isteyen vatandaşlar nvi randevu sayfasına yönlendirilmekte. NVİ nüfus müdürlüklerinden alacağınız kimlik kartı randevusu, ehliyet randevusu, pasaport randevusu, adres değişikliği veya adres beyanı randevusu, kimlik kartına ehliyet yükleme randevusu ve diğer nüfus olayları için alacağınız randevuların doğru bir şekilde alınmasına yardımcı olmak için bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktayız.

İnternetten online olarak üstelik şifresiz olarak T.C. Kimlik No, ad, soyad, doğum tarihi, cep telefonu no ve güvenlik kodunu yazarak nvi nüfus alma uygulamasına giriş yapıp e randevunuzu oluşturun nüfus müdürlüklerinde kuyruk beklemeyin.

Özellikle Covid 19 pandemisi korona salgını nedeniyle kalabalık ortamlardan kaçınmanız önem arz etmektedir. Coronanın yeni salgın tipi omikron daha hızlı yayılmakta olduğu için nüfus müdürlüğünden randevu almak önemli.

İnternetten nvi randevu almanın bir güzel yanı da randevu alırken HES kodu sorulması. Salgına karşı önlemlerden biri olan HES kodu takibi sayesinde nüfus müdürlüğüne aktif corona hastasının nüfus işlemleri için nüfus müdürlüklerine gelmesinin önü kesilmek amaçlanmaktadır.

NVİ Nüfus Müdürlüğünden randevu aldınız ancak gidemeyeceksiniz. Sorun değil randevu alırken girdiğiniz şekilde girip randevunuzu son 30 dakikaya kadar iptal etmeniz mümkün. İnternet bulunmayan bir ortamda iseniz ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezini Arayıp randevu iptali sağlamanız da mümkün.

İnternetten nüfus randevunuzu aldıktan sonra yapacağınız işlem neyse onun için istenilen belgeleri hazırlamayı ihmal etmeyiniz. Yoksa nüfus müdürlüğünden geri dönüp evrak tamamlamak zorunda kalırsınız ve yeniden randevu alıp işe yeniden başlamak zoruna kalacaksınız.

İnternetten nüfus randevusu alan vatandaşlarımızın çoğunluğu işlemlerine ait ücretleri yani yeni kimlik kartı ücreti, kayıp kimlik kartı ücreti, ehliyet harcı, pasaport ücretini interaktif bankacılıktan kolayca yatırabilirler. Yada internet vergi dairesinin sayfasına gidip yapacakları işlemin ücretini kredi kartlarıyla da ödeyebilirler.

Nüfusta yapacağınız işlemin ücretini yatırdığınızda nüfus müdürlüğünde ücret yattı görünmekte. Siz ücret yatırsanız bile nüfusun sistemine geçmedi ise dekontla ispatlamanız bankayı arayıp paranın nüfusun sistemine aktarmasını söylemeniz gerekebilir.

O nedenle işlem ücretini anlaşmalı bankalara yatırmanız önemli

Yeşil pasaport ve Özel Pasaportlar il nüfus müdürlüklerinden diğer işlemler ise ilçe nüfus müdürlüklerinden yapılır. NVİ Randevu sitemine giriş yaptığınızda yapacağınız işlem oturduğunuz ilçede yoksa en yakın ilçeden de almanız mümkün.

Genellikle ilk randevu saati 8:40 son randevu saati 17:20 olarak verilmektedir. Nüfus Müdürlükleri 08:30 ile 17:30 Saatleri arası hizmet verir.

Özellikle sınav zamanlarında hafta sonları da bazı nüfus müdürlükleri açık olmaktadır.

 

(Visited 131 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir