İzmir Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu Al.

İzmir Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu Al. İzmir Menemen Nüfus Müdürlüğü NVİ Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Adres Değişikliği Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Kimlik Birleştirme Randevu Alma. Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu Telefonu Kaç. Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu Sorgulama. Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu İptali.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma, Randevu Sorgula, Menemen Nüfus Müdürlüğü Randevu İptali.

İzmir Menemen İlçe Nüfus Müdürlüğünde yapacağınız işlemler için NVİ Randevu Al sayfasından internetten online randevu alabilir. Randevu iptal edebilir ve randevu sorgulayabilirsiniz.


Menemen Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu: NVİ https://randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden veya Alo 199 çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak ya da randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine kimlik kartı talebinde biyometrik verisi ve imzası alınacak on beş yaşının tamamlamış herkesin şahsen başvurması esastır.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Kimlik Başvuru Randevu e-Devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-tc-kimlik-karti-basvuru-randevusu adresinden T.C. Kimlik Kartı Başvuru Randevu alabilirsiniz.

Vatandaşların elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir. Eski nüfus cüzdanını değiştirmek isteyenler:
        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından veya internetten randevu alınması.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu: NVİ
  1. https://randevu.nvi.gov.tr  internet adresinden veya Alo 199 çağrı merkezinden randevu alınması
  2. Sürücü belgesi alacak kişinin bizzat müracaat etmesi gerekir.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Başvuru Randevu e-Devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-surucu-belgesi-basvuru-randevusu adresinden Sürücü Belgesi Başvuru Randevu alabilirsiniz.

Gerekli belgeler:
  1. Kimlik belgesi
  2. Kayıp çalıntı değilse mevcut sürücü belgesi
  3. Sürücü sağlık raporu
  4. Harç bedeli ve vakıf payının müracaattan önce ödenmesi
  5. Biyometrik fotoğraf (1 adet)
  6. Kan grubunun belgelenmesi veya sözlü beyan ile bildirilmesi

Menemen Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevu: NVİ

https://randevu.nvi.gov.tr internet adresinden veya Alo 199 çağrı merkezinden randevu alınması
Pasaport belgesi alacak kişinin bizzat müracaat etmesi; ergin olmayanlar veya kısıtlılar için veli, vasi veya kayyum kararı ve muvafakat belgesi ve başvuru sırasında ibraz edilmesi gereken diğer belgelerin hazır edilmesi gerekmektedir.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Pasaport Başvuru Randevu e-Devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-pasaport-basvuru-randevusu adresinden Pasaport Başvuru Randevu alabilirsiniz.

Gerekli belgeler:
– Kimlik kartı veya geçici kimlik belgesi
– Biyometrik fotoğraf
– Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport için gerekebiliyor)
– Daha önce alınmış, iptal İşlemi uygulanmamış geçerli/ geçersiz pasaportlar
– Harç bedeli ödendi makbuzu ve değerli kağıt bedeli
– Yedi yaşını tamamlamış her bireyden parmak izi alınmaktadır.


Menemen Nüfus Müdürlüğü Adres Değişikliği Randevu: NVİ https://randevu.nvi.gov.tr internet sitesinden veya Alo 199 çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak ya da randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine adres beyanında bulunabilirsiniz.

Menemen Nüfus Müdürlüğü Adres Beyanı Başvuru Randevu e-Devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi  adresinden adres değişikliği veya adres kayıt Randevu alabilirsiniz.

Öncelikle beyan edilen adresin Ulusal Adres Veri Tabanında yer alıp almadığı ile beyan edilen adreste başkasının olup olmadığı kontrolü yapılır.

Bir engel yok ise herhangi bir belge istenmeksizin adres beyanı tescil edilir.

Yapılan sorgulama sonucu beyan edilen adreste halen bir başkasının oturduğu tespit edilir ise ilgiliden Adres Beyan Formu ile beyanını teyit edici Fatura (Elektrik, Su, Doğalgaz) gibi belgeler istenir.

Birlikte oturulacak kişi ile akrabalık bağı olsun-olmasın birlikte müracaat edilir ve birlikte oturulduğuna dair muvafakat belgesi imzalattırılır.

İşlemi yapan memur şüphe halinde Kolluk Kuvvetlerinden Tahkikat yapılmasını ister ve Tahkikat sonucuna göre işlemi sonuçlandırır veya ret eder.

Geç bildirim veya gerçeğe aykırı Adres Beyanı halinde 5490 sayılı Nüfus Kanunu uyarınca İdari Para Cezası uygulanır.

(Visited 228 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir