Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü NVİ Nüfus Randevu Al

Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü NVİ Online Nüfus Randevu Al. Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğünden  “Alo 199 çağrı merkezi, IVR ve sesli yanıt sisteminin yanı sıra, randevu.nvi.gov.tr, e-Devlet ve NVI mobil aracılığı” ile de randevu alınabilmektedir.

NVİ NÜFUS RANTEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Salgın tedbirleri kapsamında randevu alırken HES kodu girmesi gerektiği için randevunuzu alırken HES kodunuz yanınızda olmalı.

Nüfus Müdürlüğüne hangi işlemler için randevu alınabilir.

Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Dairesi Randevu;  Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Al. Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Al. Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Kimlik Birleştirme Randevu Al. Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Dairesi Pasaport Randevu Alma. Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü adres randevu.

Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri, Kahramanmaraş Pazarcık Nüfus Dairesi Çalışma Saatleri,

Özellikle Covid 19 Pandemisi nedeniyle  İlçe Nüfus Müdürlüğünde kimlik, ehliyet ya da pasaport için işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, öğle arası vaktine denk gelmeden nüfus müdürlüğü mesai saatleri içerisinde bu işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmek istiyor. Peki, nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu ve resmi tatilde çalışıyor mu?

Nüfus müdürlükleri sabah 08.30’da açılıyor ve mesaiye başlıyor. Öğle arası tatili 12.30 ile 13.30 arasında yapılıyor. Öğle tatili arasından sonra başlayan mesai, 17.30’a kadar sürüyor.

Devlet daireleri oldukları için hafta sonu kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır; ancak seçim ya da diğer özel durumlarda hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) ya da akşamları da çalışabiliyorlar.

Nüfus müdürlükleri, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

Kahramanmaraş Pazarcık Kaymakamlığı  bünyesinde kurulu İlçe Nüfus Müdürlüğünce aşağıdaki iş ve işlemler yürütülür ve yerine getirilir:

Nüfus hizmetleri

Nüfus Hizmetleri; İçişlerine bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Nüfus Hizmetleri kişinin doğumundan ölümüne kadar geçen süre içerisinde hukuki sonuç doğuran her türlü nüfus olayları nüfus aile kütüklerine işlenmektedir. İstatistiki bilgiler tutulmakta ve bu istatistiki bilgiler devletimizin ve halkımızın hizmetine sunulmaktadır.

Bugün 81 il ve buna bağlı ilçelerde bilgi-işlem ortamında on-line olarak yürütülen bu hizmetler vatandaşlarımızın daha kısa süre içerisinde nüfus hizmetlerinden yararlanmasını sağlamaktadır.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir