LGS Sınavına Giriş İçin Yeni Kimlik Kartı Şart mı?

LGS Sınavına Giriş İçin Yeni Kimlik Kartı Şart mı? Eski tip Nüfus Cüzdanı ile LGS Sınavına girilebilir mi? Lise Geçiş Sınavına girmek için nüfus cüzdanını değiştirmek gerekli mi? 2022 LGS sınavına giriş için geçerli nüfus belgesi hangisi? LGS giriş için fotoğraflı kimlik kartı zorunlu mu?

MEB LGS giriş Kılavuzunda yapılan açıklamaya göre LGS’ye girişte öğrencilerden geçerli kimlik belgesi istenecek.

Peki geçerli nüfus kimlik belgesi hangileri?

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da sınava girecekleri binada hazır bulunacaktır.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Öğrenciler, nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, barkodlu-karekodlu geçici kimlik belgesi/T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabileceklerdir.

(Visited 78 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir