Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevuları Neden Dolu?

Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevuları Neden Dolu? Nüfus Müdürlüğünden pasaport randevusu almak isteyen vatandaşlarımız randevu oranının %100 dolu olduğuna yönelik mesajla karşılaşmaktadırlar. Pekii nüfus müdürlüğünden pasaport randevusu neden alınamıyor?

Vatandaşlar 2022 Yılında pasaport ücretlerinin %32.80 oranında artacağına yönelik beklentiler nedeniyle 2021 yılı bitmeden pasaportlarını değiştirmek için nüfus müdürlüklerine yoğun başvuru oluşturdu.

Özellikle il nüfus müdürlüklerinden verilen yeşil pasaport ve özel pasaportlar için oturdukları ilin il vatandaşlık ve nüfus müdürlüğüne internetten online randevu almak isteyen vatandaşlarımız randevuların dolduğuna yönelik uyarı mesajı ile karşılaşmaktadırlar.

Peki bu yoğunluk ne kadar sürecek? Yoğunluğun 2021 yılı sonuna kadar süreceği anlaşılmaktadır. Yüksek oranda artış olacağı için vatandaşlar daha fazla para ödemeden pasaport sürelerini uzatmak istemektedirler.

NVİ Randevu al sayfasından internetten randevu almak isteyen vatandaşlarımızın karşısına %100 dolu ibaresi çıkmaktadır. Aynı şekilde e-Devletten pasaport randevusu almak isteyenlerin karşısına da aynı uyarı çıkmakta.

“Seçtiğiniz ilçede şuan için randevular doludur. İptal edilen randevular nedeniyle ilerleyen saatlerde boşluk oluşabilmektedir. Gün içinde tekrar deneyebilirsiniz”

Pasaport randevusu almanın başka bir yolu da ALO 199 Nüfus çağrı merkezini aramak. Ancak randevu kaynağı aynı olduğu için bununda fayda etmeyeceği kesin

 

Pasaport başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

Pasaport Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ibraz etmeniz gerekmektedir.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK), pasaport ve sürücü belgesi başvuru bedellerinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine,
anlaşmalı yerlere yatırılması gerekmektedir

(Visited 126 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir