Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ Randevu Alma

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü NVİ Randevu Alma sayfasından İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne online randevu alınabilir. Nüfus Dairesi Randevu, Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Al. Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Al. Nüfus Müdürlüğü adres değişikliği, adres kayıt, adres bildirim randevu al, sürücü belgesi randevu al, Ehliyet Kimlik Birleştirme Randevu Al. Nüfus Dairesi  yeni doğan kayıt ve kimlik çıkarma randevu al.

BİR TIKLA NVİ NÜFUS RANDEVU AL

 

NVİ RANDEVU ALMA ŞARTLARI: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Adres değişikliği, yeni adres kaydı, adres bildirim, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Sürücü Belgesi Başvurularında ‘’https://randevu.nvi.gov.tr’ internet sitesinden veya ‘’ALO 199’’ çağrı merkezi aracılığı ile randevu alınacaktır.

 

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.

Ayrıca e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımıza Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden Nüfus randevu başvuru hizmeti sunulmaktadır.

İlçede şuan için randevular dolu ise, iptal edilen randevular nedeniyle ilerleyen saatlerde boşluk oluşabilmektedir. Gün içinde tekrar deneyebilirsiniz

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Telefon İletişim:

ADRES: ÇAMLICA MAHALLESİ 408. CADDE NO:136 PK:06200 YENİMAHALLE / ANKARA

TELEFON: 0 312 591 2100 – 0 312 591 2101 – 0 312 591 2102

ÇAĞRI MERKEZİ: 199

Nüfus müdürlükleri sabah 08.30’da açılıyor ve mesaiye başlıyor. Öğle arası tatili 12.30 ile 13.30 arasında yapılıyor. Öğle tatili arasından sonra başlayan mesai, 17.30’a kadar sürüyor.

Devlet daireleri oldukları için hafta sonu kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır; ancak seçim ya da diğer özel durumlarda hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) ya da akşamları da çalışabiliyorlar.

(Visited 425 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir