NVİ Nüfus Kimlik, Ardes, Ehliyet, Pasaport Randevu Alınabilir

NVİ Nüfus müdürlüğü Randevu alınabilen hizmetler; adres randevu, kimlik randevu, ehliyet randevu, pasaport randevu, ehliyet-kimlik birleştirme randevu, yeni doğan kimlik randevu ve diğer nüfus işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

Nüfus ve vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün https://randevu.nvi.gov.tr/ randevu sistemi web adresinden , ALO 199 nüfus müdürlüğü randevu telefonundan ve https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ web adresinden e-devlet kapısından nüfus işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Covid 19 pandemisi nedeniyle sınırlı sayıda randevusuz işlem yapılabilmektedir.

Nüfus müdürlüğü randevu işlemleri ve nüfus müdürlüğündeki işlemleriniz sırasında HES kodu uygulaması yapılmaktadır.

Kimlik Kartı işlemleri, Sürücü Belgesi işlemleri ve Pasaport işlemleri için yatırmanız gereken harç ve ücretleri ödemeyi unutmayınız.

İçişleri bakanlığına intikal eden bilgilerden “mevcut nüfus cüzdanı” nın geçerlilik ve değiştirme süresi ile ilgili olarak tereddütlerin olduğu anlaşılmıştır. Bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırma uygulamasına ülke genelinde 02.01.2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Bu çalışmanın 3 ila 3,5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Bu itibarla kişilerin elinde var olan nüfus cüzdanları, değiştirilmesini zorunlu kılan haller dışında yenisi ile değiştirilinceye kadar geçerlidir.
        1- Yeni kimlik alabilmek için 199 nolu telefon numarasından randevu talep edilmesi gerekmektedir.
        2- Biyometrik vesikalık resim çekilmek,
        3- Vergi Dairesine harç ücreti yatırmak,
        4- Son olarak randevu tarihinde Nüfus Müdürlüğüne kimlik, ehliyet, evlenme cüzdanı yada pasaport gibi belgelerin herhangi biri ile başvurulması gerekmektedir.
Online randevu almak için tıklayınız.
(Visited 911 times, 1 visits today)

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir