Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Randevu

Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma. Samsun İlkadım Nüfus Dairesi Randevu Al. Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevu Al. Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevu Al. Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Kimlik Birleştirme Randevu Al. Samsun İlkadım Nüfus Dairesi Pasaport Randevu Alma. Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü adres Randevu.

NVİ NÜFUS RANDEVU AL: Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı , Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Adres Değişikliği Randevu ve Sürücü Belgesi Başvurularında ‘’https://randevu.nvi.gov.tr’’ internet sitesinden veya ‘’ALO 199’’ çağrı merkezi aracılığı ile randevu alınacaktır.

Ayrıca e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımıza Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden e-Devlet İlkadım Nüfus randevu başvuru hizmeti sunulmaktadır.

İlçede şuan için randevular dolu ise, iptal edilen randevular nedeniyle ilerleyen saatlerde boşluk oluşabilmektedir. Gün içinde tekrar deneyebilirsiniz

Samsun İlkadım Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri, Samsun İlkadım Nüfus Dairesi Çalışma Saatleri,

Özellikle Covid 19 Pandemisi nedeniyle  İlçe Nüfus Müdürlüğünde kimlik, ehliyet ya da pasaport için işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, öğle arası vaktine denk gelmeden nüfus müdürlüğü mesai saatleri içerisinde bu işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmek istiyor. Peki, nüfus müdürlükleri saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu ve resmi tatilde çalışıyor mu?

Nüfus müdürlükleri sabah 08.30’da açılıyor ve mesaiye başlıyor. Öğle arası tatili 12.30 ile 13.30 arasında yapılıyor. Öğle tatili arasından sonra başlayan mesai, 17.30’a kadar sürüyor.

Devlet daireleri oldukları için hafta sonu kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır; ancak seçim ya da diğer özel durumlarda hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) ya da akşamları da çalışabiliyorlar.

Nüfus müdürlükleri, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

Samsun İlkadım Kaymakamlığı  bünyesinde kurulu İlçe Nüfus Müdürlüğünce aşağıdaki iş ve işlemler yürütülür ve yerine getirilir:

Nüfus hizmetleri

Nüfus Hizmetleri; İçişlerine bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Nüfus Hizmetleri kişinin doğumundan ölümüne kadar geçen süre içerisinde hukuki sonuç doğuran her türlü nüfus olayları nüfus aile kütüklerine işlenmektedir. İstatistiki bilgiler tutulmakta ve bu istatistiki bilgiler devletimizin ve halkımızın hizmetine sunulmaktadır.

Bugün 81 il ve buna bağlı ilçelerde bilgi-işlem ortamında on-line olarak yürütülen bu hizmetler vatandaşlarımızın daha kısa süre içerisinde nüfus hizmetlerinden yararlanmasını sağlamaktadır.

(Visited 75 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir