T.C. Kimlik No Kısıtlama, T.C. No Koruma, e-Devlet

T.C. Kimlik No Kısıtlama, T.C No Koruma, e-Devlet. Gizleme e-Devlet. Kötü amaçlı kullanımları önlemek için nüfus randevu almadan ve nüfus müdürlüğüne gitmeden e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik No kullanımınızı kısıtlayabilirsiniz.

T.C. kimlik No kısıtlama işlemi “Şirket veya Ticari İşletmelerde Ortak / Yetkili Olunmasının Engellenmesine Yönelik Kısıtlama İşlemleri” olarak yapılmakta olup adınıza T.C Kimlik no ile işlem yapılamayacaktır.

T.C. Kimlik No Kısıtlama İçin Tıklayınız

Bu hizmeti kullanarak, kişiler MERSİS’te kimlik numaraları üzerine kısıt koyarak iradeleri dışında şirket veya işletme ortağı / yetkilisi olarak eklenmelerini engelleyebilmekte ve bu kısıtı kaldırabilmektedir.

e-Devlet’ten T.C. kimlik numarası nasıl kısıtlanır?
Google üzerinden veya yukarıdaki linki tıklayarak bulunan bağlantı üzerinden e-Devlet’e ulaşın.
Sisteme giriş yapabilirsiniz.
“Kurumlar” menüsünden Ticaret Bakanlığı’na ulaşın.
“Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)” seçeneğine tıklayın.
“Yeni Başvuru” seçeneğine tıklayın.
Bilgileri doldurun ve onaylayın.

Şirket / işletme kuruluşları ile mevcut bir şirket veya işletmeye ilişkin değişiklik işlemleri ticaret sicilinde tescil edilmekte olup, ticaret sicili işlemleri elektronik ortamda Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

MERSİS üzerinden başlatılan şirket / işletme kuruluş veya değişiklik başvurularında ortak/yetkili olacak kişinin bilgileri kimlik numarası ile sorgulanmakta ve sisteme eklenmektedir. “Şirket veya Ticari İşletmelerde Ortak / Yetkili Olunmasının Engellenmesine Yönelik Kısıtlama İşlemleri” hizmetini kullanarak kimlik numaranız üzerine kısıt koyduğunuzda, şirket ortağı/işletme sahibi veya bir şirket veya işletmede yetkili olarak eklenmeniz sistem tarafından engellenerek iradeniz dışında adınıza işlem yapılmasının önüne geçilecektir. Yine bu hizmeti kullanarak daha önce tarafınızca eklenen kısıtın kaldırılması da mümkündür.

(Visited 54 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir