Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar? Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme

Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar, Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme

Yeni Kimlik Kartı Seri No, Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme. Yeni kimlik seri no nerde yazar? Eski kimlik (nüfus cüzdanı) seri no nerede yazar? Yeni kimlik seri no nasıl yazılır? Eski nüfus cüzdanı seri no nasıl yazılır? Yeni kimlik seri no son dört hanesi hangisi?  Eski nüfus cüzdanı seri no hangisi? Nüfus cüzdan seri no ne demek? Kimlik seri no ne demek? Kimlik/Nüfus cüzdanı seri no nerede lazım olur? Kimlik seri no e devlet, nüfus cüzdanı seri no e devlet.

Yeni Kimlik Kartı Seri No Nerede Yazar?, Eski Nüfus Cüzdanı Seri No Nerede Yazar?

Eski kimliklerde nüfus cüzdanlarında; kimliğin üst bölümünde yer alan cüzdan numarası ve seri numarasının yeri  yeni kimlik kartlarında ortada yer almaktadır. Seri numarası kimlik kartlarının tanımlanması için kullanılan hangi kimlik kartının hangi vatandaşımıza ait olduğunu takip etmeye yarayan harf ve sayılardan oluşan bir nevi kimliğin plakası sayılan bir numaradır. Seri numarası bir harf ve iki rakamdan oluşmaktadır. Seri numarası erkek vatandaşlarda tek sayı iken kadın vatandaşlarda çift sayı olmaktadır.

Kimlik Kartı Seri No/ Nüfus Cüzdanı Seri No e devletten öğrenilir mi?

Kimlik Kartı Seri No / Nüfus Cüzdanı Seri no kimlik belgenizde yazılı olduğu için başka bir yerden sorgulamanıza gerek yoktur. Ancak kimlik kartını / nüfus cüzdanını kaybettiniz ve kimlik seri no öğrenmeniz gerekiyor bunu nasıl yapacaksınız. E- Devlet kimlik seri no öğrenme uygulaması var mı?

Böyle bir uygulama yok ancak https://www.turkiye.gov.tr/nvi-kimlik-pasaport-surucu-belge-sorgu adresinden kimlik kartı bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Burada kimlik seri no ilk iki ve son iki karakteri yazar. Sürücü belgenizin ise seri no’sunun tamamı yazar.

Yeni kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı Seri no Nedir?

Yeni kimlik kartlarında seri no yazılı ancak eski nüfus cüzdanında bulunan   cilt no, medeni hal, nüfus cüzdanının veriliş nedeni, verildiği yer ya da aile sıra numarası gibi bilgiler yer almamaktadır.

Kimlik Kart/Nüfus cüzdanı seri no nerelerde kullanılır?

Özellikle covid 19 salgını zamanında internet bankacılığı, e-Devlet kapısı gibi işlemleri, kimlik  kartı ya da kimlik takip sistemi şifresinin unutulması halinde kimlik doğrulamalarında, öğrencilerin burs kredi işlemlerine başvurularda seri numarasına ihtiyaç duyulabilir. 

Yeni Kimlik Kartı / Eski Nüfus Cüzdanı Kaç Haneli?

Eski nüfus cüzdanların da üst bölümde fotoğrafın altında bulunan nüfus cüzdanı seri no Bir harf iki rakam ve 6 rakam olmak üzere 9 karakterdir.

ÖRNEK: Seri A12 No 123456

Yeni T.C. Kimlik Kartların da seri numarası Başta bir harf sonra iki rakam ve sonra tekrar bir harf ve sonrada 5 rakam olarak 9 karakterdir.

ÖRNEK: Seri A12B No 45678

(Visited 114 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir