Yıl Sonuna Yeni Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Almayı Unutmayınız

Yıl Sonuna Yeni Kimlik, Ehliyet ve Pasaportları Almayı Unutmayınız. Ehliyet Kimlik ve Pasaport ücretlerine 2022 yılında yüzde otuz altı artış geleceği değerlendirilmekte olup ehliyet, kimlik ve pasaportlarını değiştirecek olan vatandaşlarımızın ücretler artmadan değiştirmesi önem arz etmektedir.

Açıklanan bilgilere göre 2022 yılı için yeniden değerleme oranının %36,20 olarak hesaplandığı buna bağlı olarak da resmi harç ve ücretlerin %36,20 oranında artabileceği beklenmektedir.

Henüz 2022 yılı kimlik kartı ücreti açıklanmadı. Ancak geçen  2021 yılında 30 Tl olan Yeni T.C. Kimlik Kartının 2022 Yılı için 40-41 Tl civarında kayıp kimlik kartı ücretinin de 2021 yılında 60 Tl olan ücretinin 80-82 Tl civarında olması beklenmektedir.

Sürücü belgesi (ehliyet) ücretlerinin de aynı oranlarda 2021 yılında 15 Tl olan eski ehliyetin değişim bedeli yeni yılda 20 Tl, 2021 yılında 270 TL olan yeni tip ehliyetin değişim veya yeniden çıkarma bedelinin 350-360 Tl civarı olacağı beklenmektedir.

Aynı şekilde pasaport ücretlerine de %36,20 oranında zam geleceği görülmektedir.

Ekonomik koşulların zorluğu her vatandaşımız için gündemdeyken değişmesi gereken eski nüfus cüzdanı, eski ehliyet ve süresi uzatılması gereken pasaportlarınız için daha fazla ücret ödemek için 2021 yılı sonuna kadar değiştirmeniz öenmlidir.

Yeni Nüfus Kimlik Kartı, Ehliyet ve Pasaport Randevu NVİ. İlçe Nüfus Müdürlükleri yeni randevu sistemi üçü bir arada https://randevu.nvi.gov.tr adresinden tamamen ücretsiz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Bağlı İlçe  Nüfus Müdürlüklerinde yapacağınız TC Kimlik Kartı işlemleri, Yeni ehliyet işlemleri, Pasaport Uzatma işlemleri için aşağıdaki linki tıklayarak randevu alabilirsiniz.

(Visited 37 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir