Adres Randevu Al, Nüfus Müdürlüğü adres randevu nvi gov tr

Nüfus Müdürlüğü Adres Değişikliği NVİ Randevu, adres randevu nvi gov tr. İkametgah Değişikliği Randevu Al, Adres Kayıt Randevu Al. NVİ Adres Değişikliği randevusu ve NVİ Adres Kaydı Randevu alma işleminizi online olarak internetten  veya  ALO 199 Nüfus Çağrı merkezinden alabilirsiniz.

NVİ Adres Randevu Al

Nüfus Müdürlüklerinde yapacağınız Adres (İkametgah) Kayıt ve Adres (İkametgah) Değişikliği  için NVİ Randevu Al uygulamasından randevu alarak nüfus müdürlüğünde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

NVİ’den Alınan adres kayıt randevusuna gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.

 

Adres (İkametgah) değişikliği, belirli dönemlerde hemen her vatandaşın ihtiyacı olan işlemlerden birisidir.

Farklı bir şehir veya mahalleye taşınılması durumunda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerine bildirilmesi gereken ikametgah değişikliği veya yeni adres kaydı birkaç adımda kolayca tamamlanabiliyor.

İlk olarak yukarıda verilen linki tıklayarak adres değişikliği sayfasına ulaşın. COVİD-19 Salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla nüfus müdürlüklerine giderken randevu almanız önemlidir.

Adres bildirimi, yurt içinde nüfus müdürlüklerine, hizmet alımı ile ilgili başvuru sırasında, Bakanlıkça belirlenen adrese dayalı hizmet sunan kuruluşlara da adres değişikliği bildiriminde bulunulabilir. Yurt dışında yaşıyorsanız adres bildiriminizi dış temsilciliklere yapabilirsiniz.

Adres bildiriminizi, belirli koşullar altında, e-Devlet’ten de gerçekleştirebilirsiniz.

“Adres işlemlerinde e-Devlet’ten nasıl faydalanabilirim?” başlığında, e-Devlet’ten sunulan adrese ilişkin hizmetlerin listesi sunulmuştur.

Ayrıca, boş konuta, dolu konuta veya birlikte oturma gerekçeli adres bildirimine ilişkin başlıklarda daha rafine bilgilere erişebilirsiniz.

(Visited 161 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir