E Devlet Yeni Kimlik Kartı Nüfus Randevu Alma

E Devlet Yeni Kimlik Kartı Nüfus Randevu Alma. e-Devlet kimlik yenileme randevu, e-Devlet kimlik değiştirme randevu, e-Devlet eski nüfus cüzdanını yenileme randevu al. e-Devlet kayıp kimlik kartı için randevu al. e-Devlet Kapısı üzerinden yeni kimlik kartı randevusu almak mümkün. e-Devlet kimlik başvuru randevu 2022. TC Kimlik Kartı Başvuru Randevusu e devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden alınabilmektedir.

E Devlet kimlik başvuru randevusu kişilerin birinci derece aile bireyleri olan anne, baba, eş ve çocukları için kimlik kartı randevu alabilmektedir.

Kimlik randevu e devlet hizmeti ile kendiniz, eşiniz, çocuklarınız , anne ve babanız için randevu alabilirisiniz. 

Sistemden randevu almak için randevu alacağınız tüm bireylerin HES kodunu girmeniz gerekmektedir.

e- Devlet kimlik randevu aldığınız halde gidemeyecek iseniz e devlet kimlik randevu iptali yapmayı unutmayınız.

E Devlet Kimlik Kartı Başvuru hizmeti Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır

Kullanıcılar e-Devlet üzerinden oluşturdukları başvuru durumlarını da sorgulayabilmektedir.

e-devlet üzerinden Kimlik Kartı Randevusu alırken HES Kodunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Covid 19 Korona virüs tedbirleri doğrultusunda randevu alırken ve nüfus müdürlüğünde işlem yaparken HES kodunuz yanınızda olmalıdır.

e-Devlet Kimlik kartı randevunuzu aldıktan sonra yeni kimlik kartı ücretini yatırmayı unutmayınız.

 Kimlik kartı için alınan ücretlerin, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan İnteraktif Vergi Dairesi hizmeti aracılığı veya bazı bankaların internet bankacılığı uygulamaları üzerinden tahsil edilebilmektedir.

T.C.K.K, Yeni Kimlik Kartı başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

TCKK, Kimlik Kartı Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ibraz etmeniz gerekmektedir.


Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz.

Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.15 yaşını doldurmuş kişiler Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunda parmak izi işlemleri için nüfus müdürlüğünde hazır bulunmak zorundadır.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (TCKK), başvuru bedellerinin, başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine, anlaşmalı yerlere yatırılması gerekmektedir (öğrenmek için tıklayınız).

Ödemeye dair belge (makbuz veya dekont) gerektiğinde gösterilmek üzere muhafaza edilmelidir.

(Visited 1.552 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir