Kimlik fotoğraf Değiştirme, Yeni Kimlik Kartı Fotoğraf Değiştirme

Kimlik fotoğraf Değiştirme, Yeni Kimlik Kartı Fotoğraf Değiştirme. Kimlik fotoğraf Değiştirme, Yeni Kimlik Kartı Fotoğraf Değiştirme, Yaş nedeniyle Nüfus Cüzdanı fotoğraf değiştirme. Sınav nedeniyle kimlik kartı fotoğrafını değiştirme. Yeni kimlik kartında mevcut olan biyometrik fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsunuz ne yapmanız gerekmektedir. T.C. kimlik kartı fotoğraf değiştirme 2022

Kimlik kartındaki fotoğraf neden değiştirilmek istenmektedir? Kimlik kartındaki fotoğraf nasıl değiştirilir. kimlik kartının fotoğrafını değiştirmek için önncelikle yeni çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafınız, eski kimlik kartınız ve birde HES kodunuz yanınızda olmalıdır.

Daha sonra nvi nüfus müdürlüğünden kimlik kartı randevusu alarak kimlik kartı fotoğrafını değiştirebilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı nvi-kimlik-randevu-al.png
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı e-devlet-kimlik-randevu-al.png

Yeni kimlik kartı sahipleri 15 yaşından küçükler için çıkartılan kimlik kartı fotoğraflı ise 15 yaşını geçince yaşanan fiziksel değişim nedeniyle kimlik kartındaki eski haline benzemediği için özellikle öğrencilerin girecekleri sınavlarda sorun teşekkül etmektedir.

Bu nedenle 15 yaşını geçen vatandaşlarımız kimlik kartlarındaki fotoğrafı değiştirmek zorunda kalmaktadırlar.
15 yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almayabilir. Ancak başvuran tarafından talep edilmesi veya T.C. Kimlik Kartını seyahat belgesi olarak kullanacağının beyan edilmesi halinde her yaş grubundaki çocukların T.C. Kimlik Kartı fotoğraflı olarak düzenlenir.
15 yaşından büyük olup kimlik kartındaki fotoğrafı beğenmeyenler de kimlik kartlarındaki fotoğrafı değiştirmek isteyebilir.

Birde eski nüfus cüzdanları var eski nüfus cüzdanlarında 15 yaşına kadar fotoğraf bulunmamaktaydı. 15 yaşından sonra eski nüfus cüzdanına fotoğraf ekletmek isterseniz. Bu mümkün değil. Çünkü bu amaçla nüfus müdürlüğüne başvurursanız eski nüfus cüzdanınız yerine size yeni kimlik kartı çıkartılır.

Kimlik Karı Fotoğraf değiştirme işlemi için öncelikle gideceğiniz nüfus müdürlüğünden randevu alınız.
Randevunuzu:
Alo199 Çağrı merkezinden ya da https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı üzerinden veya e devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden alabilirsiniz.
Sonra Yeni Kimlik kartı ücretini yatırınız. Yeni kimlik kartı ücreti ilk başvuru veya resim değiştirmek için yaptığınız başvuruda 2021 yılı için 30 TL’dir

T.C. kimlik numaranız ile yeni kimlik kartı harcı yatırabilirsiniz.
• İ
nteraktif vergi dairesi üzerinden ödeme. İnteraktif Vergi Dairesi’ne giriş yapıp kredi kartı bilgileriniz ile harç ödemesini gerçekleştirebiliyorsunuz.
• ATM ile ödeme. İstediğiniz bir ATM’yi kullanarak ister banka hesabınızdaki paradan isterseniz de nakit olarak kimlik kartı harcınızı yatırabilirsiniz.
• PTT şubelerinden ödeme yapma. İstediğiniz PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranız yardımıyla yeni kimlik para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
• Banka şubelerinden ödeme yapma. T.C. kimlik numaranız ile istediğiniz banka şubesinden yeni kimlik kartınızın harcını yatırabilirsiniz. Bu durum yeni kimlik kartı ücreti hangi bankaya yatırılır sorusuna da cevap oluyor. Şu an Türkiye’de işlem yapmakta olan birçok bankanın nüfus işlemleri için anlaşması bulunuyor. Kendi bankanızı kullanarak harcınızı rahatlıkla yatırabilirsiniz.

(Visited 165 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir