İkametgah kaydı, İkametgah Değiştirme, Adres Bildirme

İkametgah kaydı, İkametgah Değiştirme, Adres Bildirme. Adres değiştirme ve adres değişimi nasıl yapılır. Bazen insanların yararına olarak düşünülerek kurulan sistemler kafa karışıklığı yaratabiliyor. Nüfus randevu al sayfasında yer alan Adres Kayır Randevu al işlemi ile neler yapılabilir

NVİ ADRES KAYDI RANDEVU İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

Adres değişikliği yani ikametgah değişikliği için vatandaşların lehine oluşturulan e-sistemlerde çok fazla kafa karışıklığı yaratmış durumda. Konuyu sizler için detaylı inceledik ve adres değişikliği yapabileceğiniz online sistemler ile nüfus dairesinde yapabileceğiniz ikametgah değişikliği işlemlerini ayrıntılı olarak ortaya koyduk.

 İLK DEFA KENDİ ADINA EVİ OLANCAK OLANLAR: Yeni evlendiniz, yeni bir işe başladınız veya öğrencisiniz diyelim ilk defa ailenizin dışında bir yerleşim yeriniz olacak ve kendi adınıza bir eviniz var veya kiraladınız yeni evininize çıkacaksanız.

İlk defa kendi adına evi olacak olanların daha önce adresleri aile konutları veya bir başkasının yanında ikamet ediyorlar ise orasıdır.

İlk defa kendi adınıza bir adres kaydı yapacaksanız bunu iki yolu var.

1- İNTERNETTEN NVİ RANDEVU AL SAYFASINDAN ADRES KAYDI RANDEVU ALARAK NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE ADRES DEĞİŞİKLİĞİNİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

NVİ ADRES KAYDI RANDEVU İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

Kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek yeni adres kaydı oluşturmak için yukarıdaki linki tıklayarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü online randevu sisteminden adres randevusu alabilirsiniz.

Size lazım olan bilgiler Ad, Soyad, T.C. Kimlik No, Doğum Tarihi , Cep tel No ve Güvenlik kodu girmek olup sonraki aşamada HES Kodunuzu girmeniz istenecektir.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda randevunuzu, randevu saatinizden en az yarım saat önce iptal ediniz. Aksi durumda aynı gün içerisinde (24 saat) ikinci bir randevu verilemez.

2- e-DEVLET ŞİFRENİZ İLE E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN ADRES KAYDI YAPABİLİRSİNİZ.

E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ (BOŞ KONUT)

Yukarıdaki linki tıklayarak e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik No’nuzu girerek boş konut için adres bildirimimde bulunabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa öncelikle PTT şubelerinden e-devlet şifresi almayı unutmayınız.

Yeni adresinizi taşıyacağınız adres dolu ise daha önceden orda oturan biri var ise Örneğin öğrenci olup bu evi daha önce kiralamış olan bir arkadaşınızın yanına yerleşip ikametgah adresinizi oraya taşımak istiyor iseniz yani birlikte oturmak için aşağıdaki linki tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz.

E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ (BİRLİKTE OTURMAK İÇİN)

 

(Visited 271 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir