Kimlik Kartına e-İmza Yükleme Ücreti Ne Kadar?

Kimlik Kartına e-İmza Yükleme Ücreti Ne Kadar? Kimlik Kartına e-İmza yükleme ücretli mi? Nüfus Müdürlüklerinde Kimlik Kartına e-imza yükletme ücreti nereye yatacak?

Kimlik Kartına e-imza yükleme ücreti ile ilgili bakanlık yetkilerinin yaptığı açıklamalar şöyle.

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Keçiören İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde basın mensuplarına yeni uygulamayı tanıttı.

e-İmza abonelik bedelini, ilgili firma ile görüşerek yıllık 250-400 lira seviyesinden 50 liraya düşürdüklerini de ifade eden Erdil, 50 ilde başlatılan yükleme uygulamasının ocak sonu itibariyle 81 ile yaygınlaştırılacağını söyledi.

İlerleyen günlerde kimlik kartına e-imza yükleme bedeli ve ödemenin nereye ve nasıl yatıracağı konusunda bilgi paylaşımına devam edebilmek için araştırmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bakanlığa bağlı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü tarafından 21 Eylül 2020 tarihinde hayata geçirilen Hayat Kimliğinle Kolay projesinin ikinci adımını oluşturan T.C Kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine nüfusmatikler aracılığıyla Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Zonguldak olmak üzere toplam 50 ilde nüfus müdürlerinde yarın başlanacak.
Nüfusmatiklerde 50 ilde e-İmza yükleme işlemlerinin başlamasından sonra kısa sürede ülke genelinde Nüfus Müdürlüklerinde, tapu müdürlüklerinde ve bankalarda e-İmza yüklenme işlemleri yapılabilecek. Uygulama ile vatandaşlar yeni nesil kimlik kartını sürücü belgesi olarak kullanabilmelerinin  yanı sıra e-İmza olarak da kullanabilmesi  imkânına kavuşacak.
(Visited 68 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir