Yeni Kimlik Kartı Ücreti 2022 Ne Kadar?

Yeni Kimlik Kartı Ücreti 2022 Ne Kadar? Eski Nüfus Cüzdanı değiştirme ücreti 2022 ne kadar? Kimlik kartı değiştirme ücreti ne kadar? T.C. Kimlik Kartı ücreti. Nüfus Müdürlüğünden alacağınız yeni kimlik kartı ücreti ne kadar? Yeni kimlik kartı harç parasının (ücretinin) yatırılabileceği bankalar hangileri.

Yeni kimlik kartı harç parası kimlik kartı almak için nüfus müdürlüğüne başvuruya gitmeden önce mutlaka anlaşmalı bankalara veya gelir idaresi başkanlığının ilgili hesabına veya kredi kartıyla ödenmesi zorunludur.

Kimlik Kartı Ücretleri 2022
Başvuru NedeniÜcret (TL)
Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı                                            30,00 TL
Değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı30,00 TL
Nüfus Cüzdanı kayıp bedeli30,00 TL
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli60,00 TL

Ücreti bankaya yatırdıktan sonra size verilen dekontu kaybetmemeniz gerekiyor. Nüfus müdürlüğünde yeni kimlik kartı başvuru yaparken bu dekontu ibraz etmeniz şarttır.

Yeni kimlik kartı parası 2021 yılı için ise kişi başı 30,00 TL dir. Kayıt veya çalıntı gibi durumda ise 60,00 TL ödemeniz gerekmektedir.

Kimlik Yenileme Ücreti Nasıl Yatırılır?

T.C. kimlik kartı bedeli, pasaport harcı, pasaport değerli kağıt bedeli, sürücü belgesi harcı ve sürücü belgesi değerli kağıt bedeli tahsilatları; Başkanlığımıza ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla 12.04.2018 tarihinden itibaren tahsil edilmektedir

Kimlik yenileme ücreti 5 şekilde yatırılabilir. Bunlar şu şekildedir:

Vergi Dairesi Müdürlüklerinden,

Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr/ internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla,

Gelir İdarisi Başkanlığına ait web sayfasından

https://alo199.nvi.gov.tr/ ve https://randevu.nvi.gov.tr/ internet adresinde belirtilen anlaşmalı bankalardan

PTT Şubelerinden yatırılabilmektedir.

Kimlik Yenileme Son Tarih Ne Zaman?

Kimlik kartının geçerlilik süresi on yıldır. Sürenin bitimini izleyen tarihten itibaren yenilenir. Geçerlilik tarihi kimlik kartı üzerinde yer alır. Kimlik yenileme işlemleri 2023 yılına kadar devam edecektir.

Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?

Başvuru işleminin ardından yeni kimlik kartı belirtilen adrese ve kişiye PTT aracılığı ile teslim edilir. Teslimat ortalama bir hafta içerisinde tamamlanır.

(Visited 270 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir